שמעון אינסטלטור

טכניקות להסרת חלודה: עצות וטריקים

מסיר חלודה

שיתוף כתבה ברשתות חברתיות

חלודה היא בעיה נפוצה ומוכרת בבתים,  והיא רלבנטית עבורכם במיוחד אם אתם גרים באזור עם לחות גבוהה או ליד החוף. חלודה יכולה להשפיע על מגוון רחב של משטחי מתכת, כולל כלים, מכשירי חשמל ואפילו מכוניות.

אם אינה מטופלת באמצעות מסיר חלודה ביתי או מקצועי, חלודה עלולה להחליש את המתכת ולגרום לנזקים.

כך תוכלו למנוע הוצאות כבדות על תיקונים והחלפות, וכן בעיות בריאות שיכולות להיגרם בשל נוכחות חלודה.

מהי חלודה?

לפני שמדברים על טכניקות להסרת חלודה, חשוב להבין כיצד היא נוצרת. חלודה היא סוג של קורוזיה, המתרחשת כאשר ברזל או פלדה מגיבים עם חמצן ולחות. התגובה גורמת למתכת להתחמצן ולייצר ציפוי חום-אדמדם.

שימוש במוצרים ביתיים להסרת חלודה

חומץ – משרים את הפריט החלוד בחומץ למספר שעות או למשך הלילה, משפשפים את החלודה עם מברשת קרצוף או צמר פלדה, שוטפים ומייבשים את הפריט ביסודיות.

מיץ לימון – סוחטים מיץ לימון על האזור החלוד ומפזרים מלח, מניחים לתערובת לשבת מספר שעות, ולאחר מכן משפשפים, שוטפים ומייבשים.

סודה לשתייה – מערבבים סודה לשתייה עם מים ליצירת משחה, מורחים את המשחה על האזור החלוד ומניחים אותו בצד למשך מספר שעות. לסיום, תהליך הניקוי הקבוע.

שימוש במסירי חלודה כימיים

אם מוצרים ביתיים לא עושים את העבודה, אפשר להשתמש גם במסירי חלודה כימיים. מוצרים אלה מכילים כימיקלים הממיסים חלודה, ומשאירים מאחוריהם משטח מתכת נקי. השלבים שיש לבצע דומים מאוד לאלה שתיארנו קודם (מריחה, הנחה בצד, שפשוף, שטיפה יסודית וייבוש), אך לפני שימוש במסירי חלודה מקצועיים יש לבצע שלב נוסף: קריאת ההוראות בעיון ולבישת ציוד מגן, כגון כפפות ומשקפיים.

מניעת היווצרות חלודה

למרות שהסרת חלודה אפשרית, מניעה תמיד עדיפה על טיפול. להלן מספר טיפים למניעת היווצרות חלודה:

שמרו על משטחי מתכת יבשים – חלודה נוצרת בנוכחות לחות, אז כדאי לשים לב לכך. אם אתם מבחינים במים על משטחי מתכת, יבשו אותם מיד.

מרחו מעכב חלודה – ניתן להשתמש בחומרים מעכבי חלודה, כדי למנוע היווצרות חלודה על משטחי מתכת. חומרים אלה פועלים על ידי יצירת מחסום בין המתכת ללחות.

השתמש במסיר לחות – אם אתם גרים באזור עם לחות גבוהה, שקלו להשתמש בתכשיר שמספקת הגנה ייעודית.

אחסנו פריטי מתכת בצורה בטוחה – בעת אחסון חפצי ומשטחי מתכת, ודאו שהם נמצאים באזור יבש ומאוורר היטב. הימנעו מערימת פריטי מתכת זה על גבי זה, מכיוון שזה עלול ללכוד לחות ולקדם היווצרות של חלודה.

לסיכום

הסרת חלודה יכולה להיות תהליך מייגע, אך עם הטכניקות והמוצרים הנכונים ניתן לעשות זאת ביעילות. זכרו ללבוש ציוד מגן בעת ​​יישום מסיר חלודה כימי. עוד קודם לכן, כדאי לנסות למזער את הסיכון להיווצרות חלודה.

הרשמה לניוזלטר

לקבל עדכונים ומדריכים בנושאי אינסטלציה

מדריכים נוספים:

דילוג לתוכן